• PIKNIK Z KSIĄŻKĄ

• W Oddziale Przedszkolnym w Bąkowie odbył się piknik z książką pod hasłem :"Bohaterowie naszych bajek". Piknik został zorganizowany w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, w którym uczestniczy nasze przedszkole.W tym dniu dzieci przyprowadziły swoich opiekunów ( były mamusie, tatusiowie, babcie, dziadkowie, ciocie). Każda para miała za zadanie wybrać sobie książkę, zakupioną ze środków finansowych programu, a potem ja przeczytać. Następnie należało wykonać prace plastyczną ilustrujacą naszego bohatera książki, wykorzystując do tego nasz "kreatywny stół". Po pracy był czas na grilla i wspólną degustację.

• Pomagamy!

• Drodzy Uczniowie !

Dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji charytatywnej, której celem jest przygotowanie przez klasę jednej paczki dla chłopca lub dziewczyny z Ukrainy. Na paczce zaznaczamy przedział wiekowy i płeć. Wszystkie prezenty mają trafić pod choinkę dla dzieci ze szkół, domów dziecka, świetlic, czy szpitali. Dziękujemy wszystkim pomagającym!

• Lekcja chemii w klasie 7

• Na lekcjach chemii zawsze coś się dzieje. Najpierw klasa 7 dowiedziała się, że powietrze to mieszanina jednorodna gazów, wykonywali zadania obliczeniowe, a póżniej wykorzystali nabytą wiedzę w praktyce.

• Bezpieczny Bąków

• 12 października 2022 r. ogłoszony został Wam regulamin konkursu fotograficznego z nagrodami dla klas 4-8 „Bezpieczny Bąków” w ramach projektu: „Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024”. W ramach konkursu należy zrobić zdjęcie bezpiecznego miejsca w Bąkowie. Zdjęcie należy dostarczyć do 1 grudnia br. Wszystkie zdjęcia zostaną umieszczone na wystawie szkolnej.

• Niezwykli goście na lekcji biologii

• Dzisiejsza lekcja biologii była nieco inna niż zawsze. Uczeń klasy VII - Piotr J. przyniósł do szkoły jedne ze swoich zwierzątek, które hoduje.  Uczeń bardzo interesuje się niecodziennymi okazami zwierząt i swoją pasją dzieli się z innymi.

Owady, które zaprezentował swojej klasie i klasie szóstej to straszyki. Piotrek odpowiadał na pytania swoich rówieśników, na temat warunków ich życia, sposobie odżywiania i długości życia.  Dowiedzieli się, że hodowla bezkręgowców może być zajęciem wdzięcznym, ciekawym i kształtującym, a zajmowanie się żywymi stworzeniami  sprawia, że uczymy się odpowiedzialności, wrażliwości i poszanowania dla życia.

Piotrek w dalszym ciągu rozwija swoje zainteresowania i zakupuje kolejne okazy owadów np. modliszki, które jak zapewnił niebawem również odwiedzą mury naszej szkoły.

• ŚWIĘTO O ZIEMNIAKA

• Dzieci świętowały dzień Ziemniaka przy ognisku

Pogoda dopisała i wszyscy cieszyliśmy się słońcem i pysznymi potrawami z ogniska.

Był czas na to by porozmawiać o pięknej jesieni i darach natury w postaci warzyw i owoców , które są zdrowe i warto włączyć je do diety.

• Wieża gęstości – najlepsza nauka przez doświadczenie

• Na lekcji chemii w tym tygodniu, klasa 7B bawiła się w wykonywanie roztworów o różnej gęstości. Gęstość na lekcjach chemii kojarzy się głównie z obliczeniami i zadaniami z treścią. To prawdziwa zmora uczniów. Tym razem jednak postanowiliśmy się zająć z gęstością cieczy w inny, mniej konwencjonalny sposób. Efektem była kolorowa w tęcza w probówce.

• Pożegnanie Pani Dyrektor

• W dniu 30 września odbyła się uroczysta akademia z okazji pożegnania pani Ewy Leszczyńskiej

Wszyscy zgromadzeni na tej uroczystości podziękowali pani Dyrektor za wspólnie spędzone chwile.

Za wspólną pracę jak i zaangażowanie w życie naszej szkoły.

Dzieci uświeniły uroczystość śpiewem i recytacją wierszy oraz gromkim STO LAT...

Dziękujemy za WSZYSTKIE wspólne chwile i bedziemy o nich ZAWSZE pamietać.

Nauczyciele i pracownicy obsługi