• MAJÓWKA 2023

2 V  2023 Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

3 V 2023 Święto Konstytucji 3 Maja

• Międzynarodowy Dzień Ziemi w oczach uczniów

• Święto naszej planety jest obchodzone 22 kwietnia. Tym razem uczniowie naszej szkoły mięli za zadanie uchwycić piękno naszej przyrody. Spisali się na medal.  Dzień Ziemi ma również przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska. Uczniowie również uchwycili miejsca ze swojej okolicy, które są zanieczyszczone. To tylko nieliczne zdjęcia, które uczniowie wykonali...

• Światowy Dzień Ziemi 2023.

• Światowy Dzień Ziemi został ustanowiony jako święto międzynarodowe w 1971 roku. Wówczas Sekretarz Generalny ONZ podpisał proklamację, w której wyznaczył równonoc wiosenną jako moment, w którym Narody Zjednoczone obchodzą Dzień Ziemi. W 1990 roku aż 200 milionów osób w 141 państwach zmobilizowało się do uczestnictwa w Dniu Ziemi. To doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. W 2000 roku głównym tematem stały się zmiany klimatyczne. Organizatorzy Dnia Ziemi zaczęli się głośno domagać natychmiastowego ograniczenia emisji CO2 i przejścia gospodarek świata na odnawialne źródła energii. Od tamtej pory wszystkie akcje mają na celu promowanie różnych postaw proekologicznych w społeczeństwie.

Światowy Dzień Ziemi 2023 obchodzimy 22 kwietnia. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, odbywać się będzie pod hasłem: "Inwestujmy w naszą planetę". W święto Ziemi tradycyjnie jak co roku będą odbywać się akcje sprzątania planety.

• 23 kwietnia Światowy Dzień Książki

• Światowy Dzień Książki pod patronatem UNESCO obchodzimy w dniu 23 kwietnia. Dzień ten został wybrany w celu uczczenia: daty śmierci Miguela de Cervantesa, Williama Szekspira i Inca Garcilaso de la Vega - wszyscy trzej pisarze zmarli w dniu 23 kwietnia 1616 roku.

Źródło: https://halloween.friko.net/dzien-ksiazki.html#ciekawostki

• „Dzień Ziemi w obiektywie”

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, zapraszam chętnych uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału obchodach tego dnia i wykonaniu telefonem komórkowym lub aparatem zdjęcia/zdjęć, które ukazują piękno naszej Ziemi (zjawiska przyrodnicze, roślinność, piękno natury) lub zdjęcia przedstawiające negatywne działania wpływające na zły stan środowiska.

Zdjęcia proszę wysyłać na adres email: i.styrczewska@wp.pl

Do dnia 21 kwietnia.

• WIOSENNA AKCJA HARYTATYWNA

• '' Zajączek" dla bezdomnych zwierząt z gminy Kluczbork

Do 30 kwietnia trwa w szkole wiosenna zbiórka darów na rzecz bezdomnych psów i kotów z gminy Kluczbork.

Zbiórka jest przy szkolnej bibliotece.

• WIELKANOC

• Skacze zajączek po lesie,
              I życzenia Tobie niesie.
              Przez pisanki przeskakuje,
              Alleluja wykrzykuje,
              Po czym znika w długich susach,
              Cały mokry od dyngusa!
            • Wycieczka do Opola

• W ramach projektu DAMY RADY NA ODPADY uczennice i uczniowie nasze szkoły udali się autobusem do Opola i Murowa

Uczennice i uczniowie naszej szkoły z zainteresowaniem brali udział w trzech warsztatowych zajęciach dotyczących wykorzystania śmieci i sposobów ich uzdatniania.

Dowiedzieli się także o problemie śmieci w kosmosie.

Odwiedzili i zapoznali się z działalnością  Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Murowie.