• WIGILIA SZKOLNA

•         Co roku w naszej szkole wszyscy uczniowie zasiadają do wspólnej wigilii. Tak było również i dzisiaj. Po przygotowaniu przez Samorząd szkolny suto zastawionych stołów świątecznymi smakołykami przyniesionymi przez uczniów, wszyscy zajęli miejsca, a pani dyrektor rozpoczęła spotkanie od złożenia wszystkim pięknych świątecznych życzeń. Śpiewanie kolęd, życzenia, serdeczność i radosne świętowanie pozwoliło wszystkim poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom oraz rodzicom, a także nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszego, jakże wyjątkowego i magicznego dnia.

• Pomobajki w klasie 1

• W ramach projektu "Pomobajki” w grudniu uczniowie klasy 1 zapoznali się z książką pt.:”Przytul mnie: osiem inspirujących lekcji Nicka Vujicica”, opartych na prawdziwej historii jego życia. Podczas realizacji tematu uczniowie zaznajomili się z postacią Nicka, który urodził się bez rąk i nóg, a mimo to doskonale poradził sobie w życiu. Bohater założył rodzinę i mimo niepełnosprawności wiedzie szczęśliwe życie. Dzieci po zapoznaniu z treścią książki czytanej przez nauczyciela, próbowały swoich sił w malowaniu ustami. Poprzez trzymanie w ustach pędzla uczniowie próbowali namalować zimowe obrazy.

Po namalowaniu choinek przyszła pora na refleksję. Dzieciom zadanie to uzmysłowiło, jak wiele trudności napotykają osoby niepełnosprawne i jak wiele możliwości mają osoby, które mają zdrowe ręce. ​​​​​​​

• Pasowanie na czytelnika

• Na początku grudnia nasza szkoła wzięła udział w uroczystości przyjęcia najmłodszych uczniów w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Klasy starsze przygotowały inscenizację z postaciami ze znanych baśni i lektur. Klasa druga prezentowała rymowane wiersze z wykorzystaniem polskiego abecadła, a najmłodsi odpowiadali na pytania dotyczące biblioteki szkolnej. Udało się, egzamin zdany :) Życzymy ciekawej przygody z książką !

• Nasze emocje

• Zajęcia warsztatowe w Bibliotece Miejskiej w Kluczborku dla klasy 2 i 3. W czasie zajęć wykorzystane były książki: „Święty Mikołaj z Miry” z serii „Święci uśmiechnięci” oraz „Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze?”. Uczniowie poczuli zarówno emocje nadchodzącego Mikołaja, jak i zapoznali się z ciekawymi propozycjami przekazania emocji na talerzu ze zdrową żywnością. Poznali też bliżej działy biblioteki i skorzystali z kącika czytelniczego:)

• Czarna książka kolorów

• Zajęcia warsztatowe w Bibliotece Miejskiej w Kluczborku poruszające aspekt niepełnosprawności wśród dzieci. Udział wzięli nasi pierwszoklasiści.

• Kostka rubika w naszej szkole

W tym roku szkolnym odbył się w naszej szkole konkurs układania kostki rubika na czas. Walka o puchar dyrektora szkoły trwała jedną godzinę. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, a uczeń klasy 8 zdobył nagrodę główną. Gratulacje!!! Teraz w świetlicy trenujemy dalej dzięki otrzymanym instrukcjom.

• MIKOŁAJ W SZKOLE!

• Dzisiaj do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj. Zabrał ze sobą również swoich pomocników, gdyż pracy miał co niemiara. Każda klasa z niecierpliwoscią oczekiwała specjalnego Gościa, który sptkał się z serdecznym przyjęciem.  Grzeczne dzieci otrzymały długo wyczekiwane prezenty.

Szósta klasa wzbogaciła ten dzień piekąc pyszne gofry.

Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu za organizację tego mikołajkowego dnia, a Mikołajowi dziękujemy za wspaniałe odwiedziny i zapraszamy za rok.

• Andrzejki Szkolne 2023

• Samorząd Szkolny przygotował dla wszystkich uczniów fantastyczne wróżby Andrzejkowe, przy których bawiły się również nasze przedszkolaki....