• Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej

• Projekt ekologiczny 2023/2024 - informacje

• Projekt „Kampania ekologiczna na rzecz przeciwdziałania emisjom w Gminie Kluczbork” realizowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej w Opolu. Celem  przedsięwzięcia jest podniesienie poziomu świadomości ekologicznej, upowszechnienie wiedzy, aktywizacja społeczna, budowanie społeczeństwa obywatelskiego i kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży przedszkoli i szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kluczbork.

Całkowita wartość wydatków związanych z realizacją Zadania wynosi 164 137,00 złotych. Dofinasowanie w formie dotacji wyniesie 147 722,00 złotych  celem realizacji zadania. Środki własne w kwocie 16 415,00 złotych zostaną przeznaczone na ww. zadanie. Termin zakończenia zadania określa się do dnia 31 grudnia 2024r.

W ramach projektu zaplanowano:

1. Warsztaty edukacyjno-informacyjne dla dzieci i młodzieży dla dzieci i młodzieży publicznych przedszkoli ( grupy 6-latków) i szkół podstawowych (klasy 1-8);
            2. Konkurs ekologiczny pn.”Młodzi reporterzy na rzecz poprawy jakości powietrza” w dwóch grupach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-8.
            3. Zakup oczyszczaczy powietrza do jednostek oświatowych;
            4. Kampania edukacyjno- informacyjna w internetowych kanałach komunikacji.

Uwzględniając rozpoznawane wymagania i potrzeby oraz możliwości dotarcia wyłoniono 3 grupy odbiorców: dzieci przedszkolne, dzieci w wieku szkolnym oraz  dorośli mieszkańcy.

Kampania ekologiczna na rzecz przeciwdziałania emisjom w Gminie Kluczbork jest kontynuacją działań na rzecz edukacji mieszkańców w zakresie ochrony powietrza realizowanych dotychczas przez Gminę  oraz podległe jednostki organizacyjne.

Administracja Oświaty w Kluczborku