• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia…

• Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Szybkiego Mnożenia” już za nami!

16 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnych Mistrzostwach Szybkiego Mnożenia. Konkurs był skierowany do uczniów z klas 3-8. Uczestnicy mieli za zadanie poprawnie rozwiązać w jak najkrótszym czasie dwadzieścia przykładów z mnożenia i dzielenia w zakresie 100.

Wrażeń i emocji nie brakowało, współzawodnictwo o punkty  podnosiło tylko temperaturę turnieju.

Niełatwo było zdobyć tytuł Mistrza. Trzeba było wykazać się nie tylko znajomością tabliczki mnożenia, liczyła się również spostrzegawczość  i umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Wszystkim gratulujemy!!!

• Booktalking, czyli sztuka zareklamowania książki

• 13 listopada 2023 r. odwiedziliśmy bibliotekę w Kluczborku. Spotkaliśmy się tam z nową metodą reklamy książek – booktalkingiem.

Bootalking – to metoda pracy z czytelnikiem polegająca na krótkim zaprezentowaniu tematyki, bohaterów, czy kilku scen z wybranej książki w taki sposób aby słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać samodzielnie.

Dziękujemy za przemiłe spotkanie oraz rozbudzanie naszych zainteresowań magicznym światem książek.

Uczniowie klasy V i VI

• Konkurs czytelniczy rozstrzygnięty!

W reklamowaniu swoich ulubionych książek wzięło udział w sumie 35 uczniów z klas 1-8. Przyznano 9 dyplomów i tyle samo nagród książkowych za pierwsze miejsce oraz 16 wyróżnień - oczywiście też książkowych. Słodyczy nie zabrakło dla wszystkich. Gratulacje dla uczestników !!!

• Czytanie na dywanie w klasie pierwszej

• "Wyjątkowy smok Płomyczek" to smok, który urodził się bez skrzydeł. Dzieci poprzez zapoznanie się z losami Płomyczka i rozmową na temat jego doświadczeń zastanawiały się, jak można radzić sobie z innością i wyjątkowością, jak można pomóc komuś,  kto potrzebuje pomocy.Super bohaterzy przecież pomagają. Dzieci podczas lektury okazywały ogromną empatię i wzruszenie. W ramach działań powstały smoki z warzyw i owoców.

• KONKURS CZYTELNICZY „REKLAMA KSIĄŻKI”

• W dniu 10 listopada odbyła się w naszej szkole prezentacja prac konkursowych. Uczniowie klas 1-8 reklamowali swoje ulubione książki  w formie plastycznej, technicznej, elektronicznej oraz w formie przebrania . Wszystkie prace były naprawdę wyjątkowe i widać było duży wkład pracy uczestników. Komisja złożona z nauczycieli i dyrektora szkoły wytypowała zwycięzców, którzy mogą teraz wybrać sobie tytuły książek w nagrodę.
              Szczegóły z wręczenia nagród dla wszystkich uczestników już wkrótce :) :) :)