• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Opuszczająca już nasze szkolne mury klasa ósma przygotowała wraz z żegnającą ich klasą siódmą uroczystą akademię. Następnie ósmoklasistom zostały wręczone dyplomy absolwenta oraz nagrody za świadectwa z wyróżnieniem. Podziękowania zostały złożone także na ręce ich rodziców. Po nich nagrodzeni zostali uczniowie z pozostałych klas. Życzymy wszystkim zdrowych i słonecznych wakacji.

• NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 NA LATA 2021-2025

• Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Bąkowie i Przedszkolnym Oddziałem Zamiejscowym w Biadaczu bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, którego głównym celem jest zakup książek do oddziałów przedszkolnych oraz realizacja działań promujących czytelnictwo.

Uzyskane wsparcie finansowe w wysokości 2500 zł. będzie przeznaczone na:

1) zakup książek będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku 3-6 lat;

2)   realizację działań promujących czytelnictwo skierowanych do dzieci i ich rodziców.

• Wycieczka do Opola

• W dniu 3 czerwca 2022 r. uczniowie z klas I i III pojechali na wycieczkę do Opola. Wycieczka odbyła się w ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę". Na realizację wycieczki otrzymaliśmy z Ministerstwa Edukacji i Nauki dotację w wysokości 80% kosztów. Zwiedzając Muzeum Śląska Opolskiego i skansen - Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu Bierkowicach uczniowie zapoznali się z historią i życiem mieszkańców Śląska Opolskiego. Wycieczka poszerzyła wiedzę uczniów i sprawiła im wiele radości.

• DZIEŃ DZIECKA 2022

• ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​W naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka.

Podczas apelu wszyscy uczniowie zostali poczęstowani słodyczami.

Na boisku szkolnym odbywały sie rozgrywki piłki nożnej i  siatkowej.

Można było też rozegrać partyjkę francuskiej gry boule.

A przy ognisku przygotować kiełbaskę.

• Wycieczka do Poznania

• Uczniowie z klas IV do VIII w dniu 31 maja 2022 r. uczestniczyli w wycieczce do Poznania dofinansowanej w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę". Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Uczniowie zwiedzali wystwy dzieł artystów polskich i europejskich zgromadzone w Muzeum Narodowym oraz historyczny zespół miasta w Poznaniu. Wycieczka była bardzo ciekawa, wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.