• NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH 2022/2023

• 15 czerwca 2023 r. w Centrum Aktywności Lokalnej, w kluczborskim kinie "Bajka" odbyła się gala wręczenia nagród laureatom konkursów przedmiotowych oraz najlepszym sportowcom XXIV Plebiscytu Sportowego Gminy Kluczbork. Nagrodzonymi uczniami naszej szkoły są: Kacper Gołębiowski i Dominika Hertman. Gratulujemy naszym uczniom!

• REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

• Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Bąkowie i Przedszkolnym Oddziałem Zamiejscowym w Biadaczu informuje, że :

OP Bąków - dysponuje 1 wolnym miejscem,

POZ Biadacz - dysponuje 11 wolnymi miejscami.

• SPOTKANIE AUTORSKIE W NASZEJ SZKOLE

• W dniu 7 czerwca gościliśmy w naszej szkole pana Waldemara Skrobacza – historyka i autora książki dla dzieci: „Kacperek, rowerek i moc Imhotepa”. Poprzez opowieści o historii i wszechświecie gość zachęcił nas do nowej lektury, a także podzielił się tajnikami wiedzy na temat sposobu powstawania książki. Dziękujemy za spotkanie i dedykacje na zakupionych książeczkach ! W spotkaniu uczestniczył również cały Oddział Przedszkolny :)

• Wycieczka rowerowa

• Uczennice i uczniowie naszej szkoły brali udział w rowerowej wycieczce do Kluczborka,

W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie Kościoła Ewangelickiego.

Uczennice i uczniowie mieli możliwość odświeżenia wiedzu dotyczącej przepisów BRD a także poznali wiele ciekawych informacji i tajemnic związanych z Kościołem Ewangelickim w Kluczborku.

• Piknik urodzinowy

• 2 czerwca 2023 r. odbył się piknik urodzinowy z okazji 770 lat miasta Kluczbork. Uświetniły go występy naszych przedszkolaków, którzy z tej okazji przekazali kartkę urodzinową na ręce Burmistrza, a sami otrzymali klucz do bram miasta. Gratulujemy naszym uczestnikom!

• 1 VI 2023 w szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka

Uczennice i uczniowie brali udzuał w rozgrywkach sportowych na boisku szkolnym.

Organizowali pikniki i wesoło spędzali ten czas na świeżym powietrzu i słońcu.

• SPOTKANIE z pisarzem Waldemarem Skrobaczem

• W dniu 7 czerwca odbędzie się w naszej szkole spotkanie autorskie z pisarzem Waldemarem Skrobaczem - autorem książki: "Kacperek, rowerek i moc Imhotepa".

O godz. 12.00 klasy 1-2 oraz 6 latki

O godz. 13.00 klasy 4 - 8

Serdecznie zapraszamy również rodziców, zwłaszcza klas młodszych i przedszkola.

Będzie możliwość zakupienia książeczki od autora.W planie m. in. prezentacja naukowa o wszechświecie , ponieważ tematyka książki dotyczy m.in. wyobraźni dziecięcej i jej właściwego odniesienia do świata rzeczywistego.

Koszt zakupu książki 25 zł.Uczniowie mogą również samodzielnie zakupić książeczkę.Zapraszamy do udziału :)

• WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

• W dniu 22 maja klasy młodsze naszej szkoły wzięły udział w Spotkaniu autorskim z Eugenią Pryszczepą: psychologiem, pedagogiem socjalnym i autorką książki dla dzieci. Wzięliśmy udział w  mini konkursie z nagrodami oraz zakupiliśmy książeczki z dedykacją :)

• PIKNIK RODZINNY

• W naszej szkole bawiliśmy się podczas Pikniku Rodzinnego w dniu 26 maja 2023.

Pogoda dopisała i wszyscy z przyjemnością spędziliśmy ten czas razem świętując Dzień Mamy.

Uczennice i uczniowie klas 4 i 5 wystąpili dla Mam w przedstawieniu pt BAJKI DLA POTŁUCZONYCH.

Dziękujemy sponsorom naszego Dnia Rodziny: firmie "Matix" i "Arex" z Bąkowa, pani Wioletcie Ligudzińskiej oraz Radzie Sołeckiej z Biadacza i Bąkowa.

• Egzaminy Ósmoklasisty 2023

Już od jutra uczennice i uczniowie klasy ósmej będą pisać swój pierwszy egzamin z języka polskiego.W środę z matematyki a we czwartek z języka obcego.

ŻYCZYMY POŁAMANIA DŁUGOPISÓW

• Wycieczka do muzeum im. Jana Dzierżona

Klasy 1 i 2 odwiedziły kluczborskie muzeum. Uczniowie zwiedzili stałą wystawę dotyczącą pszczelarstwa oraz wzięli udział w warsztatach samodzielnego wykonywania świecy woskowej. Dodatkowo z racji obecnego jubileuszu miasta Kluczborka dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej : " 70 zabytków z okazji 770 lat Kluczborka". Spora ilość wiedzy oraz własnoręcznie wykonane świeczki były dla uczniów najlepszą pamiątką z wycieczki.

• Rok Kopernikowski w naszej szkole

•  W szkole obchodziliśmy 550 rocznicę urodzin wielkiego Polaka.

Uczennice i uczniowie klasy 5 przygotowali okolicznościowy apel poświęcony wielkiemu polskiemu naukowcowi.

• Rekrutacja uzupełniająca

• Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przdszkolnym w Bąkowie i Przedszkolnym Oddziałem Zamiejscowym w Biadaczu informuje, że Oddział Przedszkolny w Bąkowie dysponuje 2 wolnymi miejscami, Przedszkolny Oddział Zamiejscowy w Biadaczu 11 wolnymi miejscami.