• Zbliża się Najważniejszy dzień w roku dla wszystkich wnuczek i wnuczków.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły przygotowali wspaniałe życzenia dla swoich ukochanych Babć i Dziadków......

Życzenia wszystkiego najlepszego dla naszych ukochanych.

• MOBILNE LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• W  dniu 17 01 2023 do naszej szkoły przyjechali nauczyciele prowadzący zajęcia w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Zajęcia były prowadzone w dwóch blokach. jeden z nich dotyczył drukarek 3 D a drugi sztucznej inteligencji w naszym codziennym życiu.

Podczas 45 minutowych zajęć przedstawili zasadę działania oraz budowę drukarek 3D.uczennice i uczniowie naszej szkoły mieli okazję na własne oczy obserwować ten proces.

Dowiedzieli się co to jest i w jakich dziedzinach życia korzystamy ze sztucznej inteligencji. Prowadząca zajęcia uświadomiła uczennicom i uczniom zarówno korzyści jak i niebezpieczne strony wynikające z tego medium.

Prowadzący w ciekawy sposób przesdtawili zagadnienia związane z drukowaniem 3D oraz wykorzystaniem sztucznej inteligencji w naszym codziennym życiu. Uczennice i uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczyli w tych bardzo ciekawych zajęciach

• Bezpłatne warsztaty z programowania ,,Koduj z Gigantami – Retroprogramowanie”

• 12 edycja bezpłatnych warsztatów programistycznych akcji dostosowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 lat.

Uczestnicy będą mogli postawić pierwsze kroki w programowaniu, ale też poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone. Rodzice natomiast będą mogli wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek, a także wziąć udział w edukacyjnym webinarze z psychologiem dziecięcym o uzależnieniu dzieci od gier i komputerów.  W Opolu warsztaty odbędą się 11 lutego przy ul. Ozimskiej 48.

• Jasełka 2023

• Wieczorem w dniu 5 stycznia 2023  nasze uczennice i uczniowie przedstawili Jasełka w Kościele Ewangelickim im. Chrystusa Zbawiciela w Kluczborku przy Placu Gdacjusza 1.

W Jasełkach wystąpiły także nasze kochane przedszkolaki z Bąkowa i Biadacza.

Zebrani goście nagrodzili oklaskami nie tylko występy wszystkich uczestników a także pracę tych wszystkich, którzy przygotowali ten niezwykły i wspaniały występ.

Na zainscenizowanej w Kościele scenie zobaczyliśmy ciekawy spektakl jasełkowy przeplatany piękną muzyką i  pieśniami  okolicznościowymi w wykonaniu naszych młodych i utalentowanych artystów.

• Szkolne Spotkanie Wigilijne

• Uczennice , uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w słodkim spotkaniu świątecznym życząc sobie wszystkiego najlepszego na Święta i na Nowy Rok 2023.

• Sport - piłka ręczna dziewczyn.

Sukces naszych uczennic!!!

W dniu 19.12.2022 roku w Kluczborku drużyna dziewczyn z naszej szkoły rywalizowała w zawodach młodzieży szkolnej w piłce ręcznej. Dziewczyny walczyły bardzo dzielnie, nasze uczennice zajęły bardzo wysokie 2 miejsce w powiecie.

Opiekun drużyny: mgr Piotr Matkowski

• Konferencja podsumowująca projekt : "Gmina Kluczbork - chronimy i zapobiegamy" w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024.

• W Urzędzie Miejskim w Kluczborku odbyło się spotkanie poświęcone podsumowaniu projektu " Gmina Kluczbork - chronimy i zapobiegamy " zoorganizowanego przez Administrację Oświaty w Kluczborku , w którym brała czynny udział nasza szkoła.

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku przedstawili przejawy różnych rodzajów agresji które zagrażają bezpieczeństwu uczennic i uczniów w szkołach i poza ich terenem.

Nauczyciele opiekunowie Dziecięcej Rady Miasta w Kluczborku przedstawili główne problemy młodzieży szkolnej.

Na konferencji przedstawiono relacje poszczególnych szkól z przebiegu projektu i przeprowadzonych akcji.

Nasza Szkoła pozyskała środki , które pozwoliły na rozbudowanie systemu monitorującego teren szkoły gdzie często dochodziło do aktów wandalizmu i niszczenia szkolnego mienia.

• Konkurs Fotograficzny rozstrzygnięty

• GRATULACJE

W  Konkursie Fotograficznym BEZPIECZNY BĄKÓW pzyznano i rozdano nagrody.​​​​​​

W ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024” w naszej szkole został założony nowy monitoring, który podniesie poziom bezpieczeństwa i jednocześnie zabezpieczy przed niszczeniem urządzenia na placach zabaw. Przeprowadzony został również konkurs fotograficzny: „Bezpieczny Bąków”, w ramach którego uczniowie sfotografowali bezpieczne miejsca na terenie miejscowości. Zebrane prace zostały zaprezentowanej całej społeczności szkolnej na przygotowanej wystawie pokonkursowej, a autorzy zdjęć otrzymali nagrody. Celem projektu było zwiększenie bezpieczeństwa, zniwelowanie zachowań agresywnych i podniesienie świadomości uczniów na temat zasad bezpieczeństwa w czasie wolnym.

• Ćwiczenia OSP Baków.

• Ewakuacja szkoły oraz pokaz pomocy przedmedycznej.

Uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonać resuscytację na fantomach i odksztuszanie  na specjalnej kamizelce.

• PIKNIK Razem Bezpieczniej

• W dniu 18 listopada 2022 uczennice i uczniowie klasy 4 uczestniczyli w Pikniku rowerowym współorganizowanym przez WORD w Opolu pod hasłem RAZEM BEZPIECZNIEJ.